Aplikacja na uniwersytety Oxford i Cambridge
Oxford i Cambridge to dwie najbardziej prestiżowe i najstarsze uczelnie w Wielkiej Brytanii. W każdym rankingu znajdują się wśród 10 najlepszych uczelni świata. Wydały na świat łącznie ponad 150 laureatów Nagrody Nobla, studiowały tutaj także dziesiątki premierów i prezydentów państw z całego świata, a także sławni poeci, muzycy i wielu, wielu innych, w tym Isaac Newton, Karol Darwin czy J.R.R. Tolkien.
W poniższym poradniku studiów na Oxbridge postaramy się odpowiedzieć na następujące pytania:
- W jaki sposób wygląda aplikacja na Oxbridge z naszą pomocą?
- Co wyróżnia Oxford i Cambridge?
- Jak wygląda proces aplikacji na Oxbridge w pigułce?
- Dla kogo są przeznaczone studia na Oxford i Cambridge?
Nasza pomoc w procesu rekrutacji na uniwersytety Oxbridge jest zupełnie bezpłatna! Pamiętajcie, że deadline aplikacji mija 15 października, a przygotowania zajmują trochę czasu! Im szybciej się z nami skontaktujecie tym efektywniej możemy zmaksymalizować Wasze szanse na dostanie się! Nasz e-mail: info@globedu.pl
1. W jaki sposób wygląda aplikacja na Oxbridge z naszą pomocą?
Aplikacja na uniwersytety Cambridge i Oxford to nie przelewki! Tutaj wysyłacie podanie na najlepsze światowe uczelnie, dlatego każda kropka i każdy przecinek muszą być trzy razy przemyślane!
Nasza pomoc w aplikacji jest zupełnie bezpłatna i wygląda w następujący sposób:
KROK 1
Prowadzimy z Tobą rozmowę o Twoich celach, ambicjach, pasjach i marzeniach! Podczas tej rozmowy pomożemy Ci ocenić, czy na pewno spełniasz kryteria aplikacyjne na Oxford czy Cambridge. Przedstawimy Ci także inne, również wysoko rankingowe uczelnie brytyjskie!
KROK 2
Kiedy kierunki i uczelnie są już wybrane, ruszamy z aplikacją! Pomożemy Ci założyć konto w UCAS i wszystko w nim perfekcyjnie wypełnić.
KROK 3
Następnie pomożemy Ci napisać perfekcyjny personal statement! List motywacyjny jest oprócz wysokich ocen z nauki najważniejszym elementem aplikacyjnym! Komisja rekrutacyjna musi Cię poprzez personal statement poznać jako osobę, która ma na koncie nie tylko wybitne osiągnięcia szkolne, ale jest też aktywnie zaangażowana w działalność pozaszkolną, która ma czas na pielęgnowanie swoich pasji i hobby. Uniwersytety jak Oxford czy Cambridge szukają kandydatów wszechstronnie uzdolnionych, dojrzałych, umiejących sprawnie dysponować swoim czasem i ciągle się dokształcających!
Równie ważnym dokumentem są referencje, dlatego przekażemy Twojemu referentowi wskazówki do napisania rewelacyjnych referencji!
KROK 4
Test pisemny, próbne eseje oraz rozmowa kwalifikująca. Aplikacja na Oxbridge jest kompleksowa! Uczelnie wymagają od kandydatów zdania testu przed rozmową kwalifikującą lub w jej trakcie. Bardzo często wymagane są też próbne eseje na konkretne tematy. Podpowiemy Ci na jaki test musisz się przygotować oraz jak dać sobie radę podczas rozmowy kwalifikacyjnej!
2. Co wyróżnia Oxford i Cambridge?
Jedną z wyróżniających cech nauczania na obu tych uczelniach są indywidualne spotkania z wykładowcami. Student otrzymuje czas na stworzenie pracy na dany temat (zazwyczaj napisanie eseju), a następnie omawia go ze swoim wykładowcą – światowym ekspertem w danej dziedzinie. Na Oxford takie spotkania nazywane są „tutorials”, a na Cambridge – „supervisions”. Poza tym, zajęcia odbywają się w małych grupach – zwykle na jednego wykładowcę przypada 10-12 studentów. W większości przypadków studenci uczą się materiału „do przodu”, a następnie omawiają go na zajęciach ze swoimi profesorami.
3. Jak wygląda proces aplikacji na Oxbridge w pigułce?
Aplikowanie na Oxford i Cambridge różni się od aplikowania na pozostałe angielskie uniwersytety. Wymagania są bardzo restrykcyjne, ale sam proces jest przy tym bardzo sprawiedliwy. WAŻNE – NIE MOŻNA APLIKOWAĆ ZARÓWNO NA CAMBRIDGE, JAK I NA OXFORD, W TYM SAMYM ROKU. W swoim podaniu możesz zaznaczyć tylko jedną z tych dwóch uczelni. Obie uczelnie zgadzają się jednak, że znacznie istotniejszy od wyboru uczelni jest wybór kierunku. Cambridge zazwyczaj w rankingach plasuje się o jedną pozycję wyżej niż Oxford, lecz jest to spowodowane dostępnymi kierunkami na obu uczelniach, nie zaś jakością kształcenia – ta jest porównywalna na obu uczelniach. Szczegóły procesu aplikacyjnego opisaliśmy w zakładce „Rekrutacja” po lewej stronie.
4. Dla kogo przeznaczone są studia na Oxford i Cambridge?
Studia na Oxford i Cambridge nie są przeznaczone dla osób, które „tylko” mają najlepsze oceny w szkole i zdały świetnie maturę. Ważne jest, aby swoją wiedzą i zainteresowaniami wybiegać daleko poza zakres podręcznikowej wiedzy. Jeżeli kierunek, który chcesz studiować, jest Twoją pasją, jeśli czytasz dodatkowe książki i artykuły na te tematy, zamawiasz prenumeraty gazet, przeprowadzasz badania na własną rękę, bierzesz udział w wolontariatach i stażach – te studia są dla Ciebie. Wykładowcy są tutaj wybitnymi specjalistami w swoich dziedzinach, poza wykładaniem na uczelni prowadzą też badania naukowe, piszą książki i artykuły – żyją swoją pracą i zależy im, by ich studenci podzielali ich pasje. Jeżeli uważasz, że spełniasz te wymagania – przejdź do zakładki „Rekrutacja” i dowiedz się jak złożyć podanie na Oxford i Cambridge, oraz co Cię czeka jeśli zdecydujesz się to zrobić.