Dominik – Uni of East London – Media and Communication
Hejka!
Zacznę może od tego, jak się w ogóle tutaj znalazłem…
Jakoś już od drugiej klasy liceum dość regularnie Global Education przychodziło do mojej szkoły ze swoimi prezentacjami na temat studiowania w Wielkiej Brytanii. Na początku uznałem, że to nie dla mnie, po co to w ogóle komu, i tak się pewnie nie dostanę, to po co w ogóle się starać, a ‘’student loan’’? Przecież to nie ma prawa tak działać…
Jednak prawda okazała się zupełnie inna, na uczelnie, na którą chciałem się dostać, wystarczyło napisać 2 rozszerzenia na minimum 60% i uzyskać średnią z matur na poziomie 60%. Do dzisiaj mnie to szokuje, że dostałem się na studia za granicą, w tym samym czasie nie dostając się na Uniwersytet Warszawski!!!
STUDIA NA EAST LONDON
Co do samych studiów, to na roku zerowym (foundation) mam 16h zajęć w tygodniu. Nie jest to sporo, ale czy ktoś powiedział, że studia mają polegać na tym, by wysiedzieć na uczelni masę godzin? Na studiach masz się nauczyć robić to, co lubisz, jeszcze lepiej i tak właśnie jest na UEL… Umożliwia to wysokiej klasy sprzęt, dostęp do tysięcy książek i co najważniejsze- naprawdę przemyślany plan nauki.
ŻYCIE STUDENCIE W LONDYNIE
Przechodząc do kwestii, gdzie spać, co jeść i jak w ogóle żyć w tym Londynie… moim zdaniem na pierwszym roku warto wybrać akademik, który może nie jest najtańszą z możliwych opcji, ale rekompensuje tym, że w zasadzie codziennie można poznać nowych ludzi + prawdopodobnie zaoszczędzicie sporo na transporcie publicznym.
Jeśli chodzi o transport publiczny, to przy codziennym korzystaniu warto zaopatrzyć się w bilet miesięczny, a przy okazjonalnym (tak jak to jest w moim przypadku) w kartę płatniczą z możliwością płatności zbliżeniowych – gdyż karta wasza może robić za Oysterke.
Natomiast przechodząc do kwestii żywieniowych, to nie nastawiajcie się na najwyższej jakości produkty, o smaku czasem nie wspominając. Nie ma co się oszukiwać, jedzenie sklepowe w UK jest po prostu średnie. Najsłabiej wypada moim zdaniem chleb… ze świecą szukać świeżego dobrego chleba razowego, ale w zamian za to dostaniecie 15 rodzajów chleba tostowego. =)))
Myślę, że tak po krótce, to tyle! Po więcej informacji + ewentualne pytania zapraszam na swoje social media:
insta: @napewnoniekomar
FB: Dominik Komarnicki