Jak przygotować dobre portfolio na kierunki artystyczne w UK?
Przed zebraniem swojego portfolio, zastanówmy się nad tym na ile dobre są nasze prace i na ile siebie wyceniamy artystycznie. Wiele prac odpowiada życiorysowi artysty, ale nie zawsze. Portfolio może być przedstawiane w różnej formie zależności od kierunku artysty i w czym się czuje najlepiej. Znaczenie portfolio nie koniecznie musi kojarzyć się z promowaniem swojego imienia. Natomiast jest to lepsza wersja udokumentowania swojego doświadczenia i talentu.
PRZYGOTOWANIE
Aby przygotować dobre portfolio artystyczne do rekrutacji , należy zacząć od zebrania wszystkich swoich prac, które uważasz za najlepsze wizerunkowo i technicznie. Każda praca z częścią artystyczną jest warta dodania do swojego portfolio, ponieważ daje Ci większą szansę zauważenia twojego poświęcenia i talentu. Powodem robienia takiego portfolio jest wzbudzenie zainteresowania w drugiej osobie, jak również przekonanie jej o swoim doświadczeniu i pasji. Nie ma profesjonalnego i konkretnego wzoru na to jak powinno takie portfolio wyglądać. Najrozsądniej jest przedstawić swoje prace w sposób tradycyjny i uniwersalny. W takim tradycyjnym portfolio na pewno musiałoby się znaleźć: krótka biografia o sobie jako osobie, krótki opis o sobie jako artyście, wszystkie prace z opisami prac, jakieś nagrody czy artykuły i strona internetowa lub kontakt na social media.
FORMAT PORTFOLIO
By mieć dobry wizerunek portfolio i czuć, że zrobiło się dobrą robotę to warto mieć minimum 30 prac w swojej teczce. Najczęściej zadawane pytanie przy pokazywaniu portfolio, „czy mieć na stronie czy druk?” Moja wskazówka brzmi, i tak i tak. Dlaczego? Ponieważ wtedy możesz czuć się bezpiecznie, że nawet jak się ktoś Ciebie zapyta, że chce zobaczyć prace w formie on-line to możesz śmiało okazać. Moja sugestia to mieć wszystkie prace wydrukowane i prace które uważasz za najlepsze wizerunkowo dodać na swoją stronkę. Czas jaki powinieneś spędzić nad portfolio to tak naprawdę od samego początku zainteresowania kierunkiem artystycznym. Budować od początku i z czasem poprawiać i tworzyć coraz lepsze prace. Zawsze możesz ulepszyć prace podczas studiów.
Polecam Wam również zajrzeć do naszej zakładki NASI STUDENCI, gdzie znajdziecie opinie studentów kierunków srtystycznych w UK :-)