Czy studia za granicą są dobrym pomysłem?
Wybierasz się na studia w Holandii? Rozważasz również Anglię? Wymiana studencka, erazmus, studia z a granicą to całkiem niezła inwestycja w przyszłość. Zastanawiasz się czy ta przygoda jest warta zaangażowania, czasu i wydanego grosza? Pewnie, że tak!
Po pierwsze – język!
Wyjeżdżając do innego kraju codziennie na się kontakt z obcym językiem. Jest to o wiele lepsza i ciekawsza forma nauki języków niż zajęcia szkolne. W bardzo krótkim czasie pokonujesz blokady w swojej głowie, wyłapujesz najczęściej używane zwroty, frazeologizmy oraz akcent.
Jeśli lubisz podróżować ta opcja jest dla Ciebie
Studia w Anglii to świetny pomyśl na szersze poznanie Wysp Brytyjskich. W wolnych chwilach, w weekendy lub na wakacjach, całe Królestwo stoi przed Toba otworem. Możesz zwiedzić najbardziej znane miasta w UK albo piękne wrzosowe wzgórza Irlandii. Wbrew pozorom krajobraz Wielkiej Brytanii jest bardzo zróżnicowany. Do dyspozycji podróżnicy mają wspaniałe plaże, historyczne metropolie, wąwozy, parki narodowe i krajobrazowe.
Poznanie innych zwyczajów i kultur
Za granicą poznajesz obyczaje innych ludzi, masz szanse spróbować narodowych potraw, zobaczyć jak żyją i co jedzą zwykli obywatele danego kraju. Jest to też świetna okazja do obserwacji świata i natury człowieka z dala od miejsca zamieszkania. Na pewno dowiesz się jak dana społeczność postrzega życie, w co wierzy, co jest dla nich ważne, czym się kierują…
Większe grono znajomych
Normalna rzeczą jest, że gdy opuszczasz dotychczasowe miejsce zamieszkania i wyjeżdżasz w zupełnie obcy dla Ciebie świat, poznajesz nowych znajomych, począwszy od sąsiadów, po ludzi ze szkoły, akademika, po kolegów i koleżanki z kół naukowych i zajęć poza akademickich. Miasta studenckie są wyjątkowo otwarte, a młodzi ludzie chętnie nawiązują, ze sobą kontakty. Nie ma co panikować, że wyjeżdża się samemu.
Nowa uczelnia, nowy ja!
Być może masz już jakaś uczelnie za sobą i teraz chcesz spróbować czegoś innego. Bardzo dobrze! Wybierając studia za granicą kończysz z rutyna! Zmiana otoczenia może mieć zbawienny wpływ na Twoją edukację. Monotonia chyba nikogo nie pociąga
Dyplom – powód do dumy
Zostając absolwentem holenderskiego lub brytyjskiego uniwersytetu zdobywasz również dyplom, który jest akceptowany przez wszystkich pracodawców. Dodatkowo ucząc się za granicą zdobywasz kwalifikacje niemożliwe do osiągnięcia na studiach w ojczystym kraju. Dyplom zagranicznej uczelni to co najmniej prestiżowe wyróżnienie, zwiększające szanse na zdobycie wymarzonej pracy.