Studia za granicą: CHINY!
Marzą Ci się studia za granicą? Twoi znajomi wybierają się do Holandii, do Danii, być może do Norwegii… Z jednej strony chcesz pojechać z nimi, czuć się komfortowo, a z drugiej jednak Ty szukasz czegoś bardziej orientalnego, lubisz chodzić swoimi drogami po nieprzetartych szlakach… Może zdecydujesz się na studia w Chinach? Z naszą pomocą aplikacja na studia za granicą nie będzie problemem. A później… hulaj dusza na uniwersytecie na Dalekim Wschodzie.
Studia po angielsku
Wybierając studia w Chinach nie trzeba znać języka chińskiego, gdyż zajęcia odbywają się w języku angielskim. Jednak warto pomyśleć o podstawowym kursie lub nawet podjąć się zdania egzaminu HSK, aby posiadać certyfikat. Posiadanie takiego dokumentu znacznie zwiększa szanse na powodzenie w czasie rekrutacji.
Nowoczesne uniwersytety
System edukacji opiera się na połączeniu teorii z praktyką. Wykładowcy są specjalistami w danej dziedzinie, chętnie dzielą się wiedzą oraz służą pomocą, co da osób zza granicy jest niezwykle pomocne. Bogate zaplecze technologiczne i laboratoryjne stoi i za wieloma sukcesami chińskich naukowców, jak również nowych wynalazków pochodzącymi z dalekiego wchodu.
Dodatkowe stypendia
Chiński rząd bardzo dba o studentów zagranicznych. Ilość dostępnych stypendiów cały czas rośnie, dzięki czemu aż 40% przyjezdnych korzysta z możliwości programów. W zależności specyfikacji dotacji, dodatkowe pieniądze mogą pokrywać czesne, koszty zakwaterowania lub koszty utrzymania.
Ciągła modernizacja i rozwój
Choć chińskie uniwersytety są dobrze wyposażone, władze uczelni dbają o to, aby studenci korzystali z najnowocześniejszych sprzętów. Wszelkie kursy i programy naukowe są dostosowane do panujących standardów międzynarodowych, tak aby absolwent z dyplomem miał szansę na pracę na poziomie ogólnoświatowym. Dodatkowo studenci zagraniczni mają możliwość uczęszczania na darmowe zajęcia z języka chińskiego, a profesorowie często zapraszają na uczelnię także innych uczonych zza granicy, aby poszerzać wspólnie wiedzę.
Duża perspektywa zatrudnienia
Pekin oraz Szanghaj znajdują się w 40 najlepszych studenckich miast świata. W tak ogromnych metropoliach, w których żyje ponad 22 mln mieszkańców, nie trudno o dodatkową pracę w czasie studiów. Tym bardziej nie trudno o ciekawe praktyki czy staż podyplomowy. W rankingu “Fortune Global 500”, największych firm na świecie w 2019 roku, znajdowało się dziewięć firm, które miało siedzibę w Szanghaju, w tym SAIC Motor, największy producent samochodów w Chinach oraz China Baowu Steel Group, drugi producent stali na świecie. W tym samym roku otworzono w mieście największą poza Stanami Zjednoczonymi fabrykę samochodów Tesla. Z kolei w Pekinie zlokalizowanych jest aż 56 ze 129 chińskich firm ujętych w 2019 roku na liście Fortune Global 500, w tym Sinopec, State Grid Corporation of China i China National Petroleum Corporation, które zaraz po amerykańskiej sieci Walmart, posiadają największe przychody na świecie brutto. Również firma Xiaomi ma swoją siedzibę w Pekinie. Według badań w 2020, korporacja była 3 największym producentem smartfonów. Więcej o perspektywach zatrudnienia w Chinach, w szczególności w Pekinie znajdziecie tutaj.